Посібник з посадки: як легко вирощувати та доглядати за каліфорнійським маком

  • Поділитися Цим
Anne Murray

Домашні садівники, які вирощують каліфорнійський мак ( Ешшольція каліфорнійська ) з насіння нагороджуються пухнастим, схожим на папороть листям та яскравими помаранчевими, червоними і жовтими квітами.

Ефектні, посухостійкі рослини - улюбленці для використання в контейнерних садах, змішаних клумбах, альпінаріях та водних (ксерових) ландшафтах. Забезпечує тривале, легке в догляді відображення кольорів. Дуже надійні.

Вперше її помітив на тихоокеанському узбережжі доктор Йоганн Фрідріх Ешшольц, який очолював російську експедицію в 1815 році. 12 грудня 1890 року ця польова квітка Західного узбережжя була офіційно визнана квіткою штату Каліфорнія.

Хоча ця квітка родом із сонячної Каліфорнії, це однорічна рослина холодної пори року, заввишки 4-12 дюймів.


Як часто поливати каліфорнійський мак?

Найкраще поливати каліфорнійський мак регулярно, але не надто часто. Прагніть до глибокого поливу один-два рази на тиждень, даючи ґрунту просохнути між поливами.

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!


Які шкідники та хвороби поширені серед каліфорнійського маку?

Так, існує кілька шкідників і хвороб, які можуть вражати каліфорнійський мак. Це попелиця, гусениці, слимаки, борошниста роса і ботритис.

Насіння маку

У нас представлені як східні (багаторічні), так і однорічні види цієї барвистої улюблениці.

Переглянути всі

Ботанічна назва : Eschscholzia californica

Загальна назва Каліфорнійський мак, золотий мак, каліфорнійське сонце, золота чаша,

Сім'я : Папаверові (Papaveraceae)

Тип рослини: Трав'яниста, багаторічна рослина

Зони витривалості: 6 -10 (USDA)

Засмага: Повне сонце

Тип ґрунту: Добре дренований, піщаний ґрунт

рН ґрунту: Кислий, нейтральний

Зрілість: 55-75 днів від насіння до цвітіння

Зростання: Від 4 до 12 дюймів

Відстань: Від 4 до 8 дюймів один від одного в усіх напрямках

Час цвітіння : Літо

Колір квітки Помаранчевий, жовтий, червоний, рожевий, білий

Рідна територія: Північна та Центральна Америка


Скільки сонячного світла потрібно каліфорнійському маку для процвітання?

Каліфорнійський мак потребує повного сонця, тобто він повинен отримувати щонайменше 6 годин прямих сонячних променів щодня.


Який тип ґрунту найкраще підходить для каліфорнійського маку?

Найкращий тип ґрунту для каліфорнійського маку - добре дренований, супіщаний. Ґрунт має бути слабокислим з рН від 6,0 до 7,5. У ньому також має бути багато органічних речовин, які допомагають утримувати вологу та забезпечують рослину поживними речовинами для росту.

Короткий посібник: посадка, вирощування та догляд за каліфорнійським маком

  • Багаторічна рослина в теплому кліматі, яка легко самосіється
  • Прямий посів на відкритому повітрі в багатий ґрунт; потребує повного сонця
  • Мінімальний полив, без добрив
  • Цвіте з початку літа до початку осені
  • Для використання на зріз, збирати до розпускання квітів

Коли найкращий час року для посадки та збору врожаю каліфорнійського маку?

Найкраща пора року для посадки каліфорнійського маку - осінь, коли температура прохолодніша, а в ґрунті більше вологи. Тоді мак зацвіте наприкінці зими або на початку весни. Збирати врожай слід після того, як квіти відцвітуть, зазвичай приблизно в середині весни.


Чи потрібно регулярно удобрювати мій каліфорнійський мак?

Ні, немає необхідності регулярно удобрювати каліфорнійський мак. Він пристосований до зростання на бідних поживними речовинами ґрунтах і не потребує частого внесення добрив. Однак, якщо ви хочете, щоб ваш мак був більш яскравим і здоровим, то легке внесення добрив раз на кілька місяців може сприяти кращому росту.

Догляд за рослинами каліфорнійського маку

Відомі своїми яскраво-помаранчевими квітами, каліфорнійські маки, безперечно, є символом Золотого штату, що, як кажуть, нагадує "золоті поля", які шукали в епоху золотої лихоманки.

Каліфорнійський мак часто цвіте навесні і влітку вздовж сільських доріг і автострад у багатьох частинах штату. Це робить його відомим символом Каліфорнії, а 6 квітня офіційно відзначається як День каліфорнійського маку.

Квітки мають чотири шовковисті пелюстки діаметром близько 2,5 дюймів. Їхній колір варіюється від жовтого до помаранчевого. Коли на вулиці темно, прохолодно, похмуро або вітряно, пелюстки закриваються.

Рослини міцні і часто ростуть без нагляду на пустирях та узбіччях доріг. Але коли ви зірвете їх, то побачите, що їхня краса триває недовго, бо пелюстки часто опадають ще до того, як ви встигнете поставити квіти у вазу. На початку літа каліфорнійський мак досягає свого найкращого розквіту.

Як тільки навесні потеплішає, висадіть ці швидкозростаючі квіти на клумби або в горщики. Каліфорнійський мак цвіте з лютого по вересень, якщо його вирощувати в природних умовах.


Які типи контейнерів можна використовувати для посадки та вирощування каліфорнійського маку в закритому ґрунті?

Каліфорнійський мак можна висаджувати і вирощувати в кімнатних умовах у різних контейнерах, таких як теракотові горщики, пластикові горщики, підвісні кошики, віконні ящики або навіть контейнери з-під вторинної сировини. Контейнер повинен мати хороші дренажні отвори на дні для виходу зайвої води. Також важливо, щоб у контейнері було достатньо місця для коріння каліфорнійського маку, щоб воно могло поширюватися і рости.

Світло

Каліфорнійський мак найкраще росте і цвіте на повному сонці, а це означає, що більшість днів він отримує щонайменше шість годин прямих сонячних променів. Чим сонячніше, тим краще.

При вирощуванні в тіні мак часто виглядає пошарпаним і частіше заражається хворобами рослин.


Чи можна розмножувати нові рослини з існуючих, збираючи та висіваючи їхнє насіння?

Так, ви можете розмножувати нові рослини з існуючих, збираючи та висіваючи їхнє насіння. Це поширений спосіб розмноження багатьох видів рослин, включаючи квіти, овочі та трави. Збирати насіння можна як вручну, так і за допомогою інструменту для збору насіння. Зібране насіння слід зберігати в герметичному контейнері, поки воно не буде готове до посадки. При посадці насіння слід дотримуватися наступних правилДля досягнення найкращих результатів важливо дотримуватися всіх інструкцій на упаковці з насінням.

Ґрунт

Всупереч поширеній думці, каліфорнійський мак дійсно краще росте на ґрунтах з дефіцитом поживних речовин. Каліфорнійський мак може добре рости як на піщаних, так і на кам'янистих ґрунтах, на відміну від інших квіткових рослин, які віддають перевагу багатим, суглинистим ґрунтам.

Однак уникайте важкого глинистого ґрунту, оскільки він не підходить для цих рослин, оскільки погано дренує. Посадка в контейнер або на підняту грядку може бути простішою, ніж робота з глинистим ґрунтом.

Вода

Завдяки низькій потребі у воді каліфорнійський мак є популярним вибором для посухостійких ксерискапів. Зазвичай навесні випадає достатньо опадів, щоб забезпечити рослинам достатній полив.

Багато рослин переходять у стан спокою і взагалі не потребують поливу протягом літніх місяців у кліматі з високими температурами.

Температура та вологість

Насіння каліфорнійського маку почне проростати, як тільки ґрунт прогріється навесні і стане вологим після весняного дощу.

Каліфорнійський мак продовжуватиме процвітати, доки температура залишатиметься теплою або помірною, приблизно від 50 до 75 градусів за Фаренгейтом. Надмірна спека може призвести до того, що рослини впадуть у стан спокою. Проте, коли повертається прохолодна погода, рослини часто відновлюються і навіть зацвітають.

Крім того, каліфорнійський мак любить низький і середній рівень вологості. Щоб рослини залишалися здоровими в умовах високої вологості, ґрунт повинен добре дренуватися, а навколо рослин має бути достатній потік повітря і вентиляція.

Добрива

Навіть у ґрунті з дефіцитом поживних речовин каліфорнійський мак можна успішно вирощувати без застосування добрив. Якщо ж використовувати хімічні добрива, вони можуть призвести до того, що листя виросте більше, ніж квітів.

Як саджати та вирощувати каліфорнійський мак

Підготовка майданчика

Каліфорнійський мак любить багатий, швидко дренований ґрунт, достатню кількість води і багато сонця. Однак він добре пристосовується до поганих ґрунтових умов і може переносити невеликі посухи.

Перед посадкою внесіть у ґрунт одну-дві лопати перепрілого гною або органічного компосту, щоб покращити умови ґрунту і сприяти рясному цвітінню. Про те, як підготувати ґрунт до посадки, читайте в нашій статті тут.

Як посадити каліфорнійський мак

Кращим є прямий посів, оскільки мак не любить, коли його коріння турбують. Висівайте ранньою весною, коли ґрунт ще прохолодний і можливі легкі заморозки (дивіться відео "Квітник з нуля"). Також можна сіяти восени, безпосередньо перед замерзанням ґрунту. Насіння проросте через 10-15 днів.

Рослини маку не вибагливі до добрив. Занадто велика кількість добрив призведе до надмірного росту листя за рахунок цвітіння.

Видаляйте відцвілі квіти або використовуйте їх як живці для квіткових композицій, щоб продовжити сезон цвітіння. Обов'язково залишайте на рослинах відцвілі квіти, особливо наприкінці року, оскільки мак самосівує з року в рік.

Порада: Для тривалого цвітіння зрізаних квітів обріжте стебла, а потім запечатайте кінець запальничкою або сірником, перш ніж ставити їх в композицію.

Інструкція по збереженню насіння

Надзвичайно зручна для збереження насіння. Коли цвітіння в'яне, утворюється довгий вузький насіннєвий стручок, який із зеленого перетворюється на коричневий.

Коли насіннєвий стручок стане коричневим, просто зріжте його і дайте йому повністю висохнути, перш ніж розтріскати і витягти сотні дрібних насінин, схожих на пісок.

Зберігайте насіння в сухому прохолодному місці. Більше про збереження насіння квітів-літописців читайте тут.

Поширені шкідники та хвороби рослин каліфорнійського маку

У маку мало проблем зі шкідниками, проте попелиця та трипси можуть з'явитися майже за одну ніч. Уважно стежте за цими м'якотілими сисними комахами та випускайте сонечка, щоб зменшити кількість шкідників. Застосовуйте інсектицидне мило з піретрином, якщо рослини сильно заражені.

Листя і квіти вразливі до хвороб, пов'язаних з вологою, таких як сіра пліснява, несправжня борошниста роса та борошниста роса, які у важкому стані можуть спотворювати рослини. Для зменшення та запобігання поширеним хворобам рослин:

  • Уникайте поливу над головою, коли це можливо (використовуйте шланги для змочування або крапельне зрошення)
  • Правильне розміщення рослин для покращення циркуляції повітря
  • Застосовуйте органічні фунгіциди, щоб запобігти подальшому зараженню

Рекомендовані продукти

Курячий послід

Sup'r Green забезпечує більш ніж у 5 разів більше рослинної харчової цінності, ніж бичачий гній.

Добриво для квітів

Суміш ручної роботи, яка сприяє більшому та енергійнішому цвітінню.

Просочувач ґрунту

Виготовлені на 55% з переробленої гуми і можуть використовуватися як над землею, так і під землею.

Сонечка.

Цей місцевий вид сонечка є найвідомішим садовим хижаком.

Аляска MorBloom

Використовуйте для стимуляції виняткового бутонізації та цвітіння на всіх квітучих рослинах.

Мене звати Енн Мюррей, і я вчуся палітурному ремеслу з 2006 року. Я відвідувала уроки у кількох відомих художників і майстрів паперу та книг, а також працювала сама, щоб розвивати свої навички. Мені подобається думати про розвиток моїх навичок мовою середньовічних ремісничих цехів: я точно вийшов за межі підмайстра, але все ще перебуваю на стадії «підмайстра». Я сподіваюся, що незабаром здобуду звання майстра.